Інвестиційні фонди: що про них варто знати, і як на цьому заробити?
- Details
- Parent Category: Життя кафедри
Практичні семінари „Планування та формування реалістичного та прозорого бюджету”
- Details
- Parent Category: Життя кафедри
{gallery}/2014_budget_school{/gallery}Викладачі кафедри фінансів Тетяна Буй та Олена Прімєрова взяли участь у практичних семінарах на тему: «Планування та формування реалістичного та прозорого бюджету» у рамках проекту «Підтримка реформи управління державними фінансами», що реалізовується Німецьким товариством міжнародного співробітництва Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).
IV Весняна фінансова школа (відео)
- Details
- Parent Category: Життя кафедри
{gallery}/2014_4_spring_school{/gallery}12 квітня 2014 року кафедра фінансів провела IV Весняну фінансову
школу для старшокласників. Майбутні абітурієнти мали можливість
ознайомитись з особливостями навчальної програми та
студентського життя на факультеті економічних наук, поспілкуватись з
викладачами, студентами та випускниками кафедри фінансів. Презентація на
тему «Хто такий фінансист?» та міні-лекція на тему «Фінанси у нашому
житті» допомогли старшокласникам прийняти рішення щодо навчання за
напрямом
підготовки «Фінанси і кредит».
Також в рамках вступної компанії
викладачем кафедри фінансів Любомиром Шавалюком була проведена ознайомча
лекція для абітурієнтів на тему: «Економічні наслідки революції:
Україна, Крим і Росія". Лекцію Ви можете переглянути нижче.
IV ВЕСНЯНА ФІНАНСОВА ШКОЛА
- Details
- Parent Category: Життя кафедри
Гранти від випускників
- Details
- Parent Category: Життя кафедри
{gallery}/2014-alumni-grants{/gallery}
Випускники ФЕН – Роман Черепаха (випускник ФЕН 2009), Олександр Подвисоцький (випускник ФЕН 2008) та Костянтин Пересєдов (випускник ФЕН 2006) започаткували новий проект для підтримки студентських ініціатив - «Найкращий проект особистого розвитку». В рамках проекту випускники надають підтримку при здачі екзаменів GMAT, GRE, TOEFL, IELTS, CFA, допомагають із фінансуванням власних студентських проектів, а також навчальних курсів для отримання прикладних навичок та літніх навчальних програм за кордоном.
1 березня відбулось вручення грантів переможцям 2013 року. Гранти отримали команда Івана Затварського, Антона Панюти та Вадима Грязнова з проектом «Притомний покупець» та Дар’я Лібович, яка займається соціальними проектами в рамках організації East West Business.
На зустрічі були присутні випускники різних років Любомир Остапів, Поліна Харченко та Іван Дубнов. Випускники поділились зі студентами досвідом стажування у різних компаніях України та закордоном, розповіли про можливості, що відкриваються перед випускниками, надали студентам корисні поради щодо ефективної організації навчального процесу. Студенти уважно слухали виступи випускників, активно задавали питання та обговорювали свої плани на майбутнє.
Роман Черепаха зазначив, що їх проект передбачає проведення таких зустрічей на постійній основі. Наступним етапом проекту стане організація серії майстер-класів успішних випускників ФЕН. Таким чином, підтримка тісних взаємозв’язків з випускниками стане корисним та цікавим досвідом для студентів.
Системний аналіз фінансових процесів в умовах макроекономічної нестабільності
- Details
- Parent Category: Життя кафедри
24 січня 2014 Кафедра фінансів, Лабораторія фінансово-економічних досліджень провела Всеукраїнську науково-практичну конференцію «СИСТЕМНИЙ АНАЛІЗ ФІНАНСОВИХ ПРОЦЕСІВ В УМОВАХ МАКРОЕКОНОМІЧНОЇ НЕСТАБІЛЬНОСТІ».
Метою Всеукраїнської науково-практичної конференції було визначення можливих ризиків та факторів дестабілізації, а також розробка пропозицій та рекомендацій щодо шляхів підвищення стабільності фінансової системи України в умовах кризисного розвитку. Під час пленарного засідання обговорені актуальні питання фінансово-економічної сфери, зокрема:
- Глобальна фінансова нестабільність та її наслідки для різних країн світу;
- Аналіз фінансових процесів в Україні;
- Необхідність реформування існуючої системи державного регулювання фінансових процесів в Україні.
Read more: Системний аналіз фінансових процесів в умовах макроекономічної нестабільності
Промисловий розвиток в країнах з перехідною економікою
- Details
- Parent Category: Життя кафедри
{gallery}/2014-kurs-tbilisi{/gallery}У 2013 р. викладачі кафедри фінансів – Буй Т.Г., Подвисоцька Т.О., Подвисоцький Ю.А. та Прімєрова О.К. завершили своє навчання в рамках дворічної міжнародної програми підтримки вищої освіти «Промисловий розвиток в країнах з перехідною економікою».
Програма організована Міжнародною школою економіки Тбіліського державного університету (ISET) за підтримки Фонду Відкритого Суспільства. Учасниками стали викладачі провідних університетів Азербайджану, Білорусії, Вірменії, Грузії, Казахстану, Киргизької Республіки та України.
Основними цілями програми були розвиток викладацьких навичок, вдосконалення навчальних курсів та оволодіння новими методами обробки та представлення інформації. Учасники отримали можливість поліпшити свої знання в сферах міжнародної торгівлі, економічної географії та міжнародної макроекономіки. Заняття проводили викладачі з різних країн, зокрема, Грузії, Німеччини, США та Швейцарії. Цікаві лекції, практичні роботи, групові завдання та активність всіх учасників забезпечили досягнення поставлених цілей програми, засвоєння учасниками нових знань та можливість їх подальшого використання під час викладання своїх навчальних курсів.
Семінар також виявився надзвичайно успішним з точки зору встановлення професійних і дружніх відносин між учасниками з різних країн світу. Кафедра фінансів НаУКМА та її викладачі продовжують співпрацю з учасниками програми з різних країн світу та працюють над майбутніми міжнародними освітніми і науковими проектами.
Міжвузівська науково-практична конференція студентів, аспірантів і молодих науковців «ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНИЙ ТА СОЦІАЛЬНИЙ РОЗВИТОК КРАЇН: ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ»
- Details
- Parent Category: Життя кафедри
{gallery}/2014-01-konfa{/gallery}Кафедра фінансів, Лабораторія фінансово-економічних досліджень Національного університету «Києво-Могилянська академія» виступила організатором Міжвузівської науково-практичної конференції студентів, аспірантів і молодих науковців «ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНИЙ ТА СОЦІАЛЬНИЙ РОЗВИТОК КРАЇН: ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ»
Конференція відбулась 14 січня 2014 року в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» (м. Київ, вул. Волоська, 10), ауд. 401, корп. 6.
Метою конференції було обговорення та пошук рішень актуальних проблем сучасної фінансово-економічної науки, а також обмін дослідницьким досвідом. Основними темами, що обговорювались на конференції були:
- Сучасні проблеми та перспективи соціально-економічного розвитку суспільства.
- Особливості стану та розвитку фінансового сектору в сучасних умовах: ринок кредитних послуг, ринок інвестиційних послуг, банківська діяльність, страхові послуги, фондовий ринок, валютний ринок FOREX тощо.
- Соціальна складова сучасного економічного світового розвитку .
- Фінансування та управління капіталом підприємств.
- Політика державного регулювання фінансово-економічних та соціальних процесів в різних країнах.
Read more: Міжвузівська науково-практична конференція студентів, аспірантів і молодих науковців...
Навчання в Норвегії
- Details
- Parent Category: Життя кафедри
{gallery}/2013_norway{/gallery}Другий рік поспіль у рамках міжнародного проекту кафедри фінансів НаУКМА група аспірантів та студентів вирушає на семестр на навчання до Бергенсього Університету (Норвегія). Основною метою програми є вивчення системної динаміки, яка є універсальним методом моделювання і може успішно застосовуватися в багатьох галузях. В рамках навчання студенти не лише ознайомлюються з базовими принципами й поняттями, вивчають основоположні структури та елементи даного наукового механізму, але і застосовують набуті знання для імплементації методології в економіці та фінансах. Результатом співпраці є розробка комплексної багатосекторної моделі економіки України, яка може служити як навчальним, так і подальшим дослідницьким цілям.
В грудні до міста Берген завітала також і завідувач кафедри фінансів Лук'яненко Ірина Григорівна. Отримані позитивні відгуки норвезьких професорів про навчання студентів кафедри фінансів та їх власні враження ще більше надихнули на продовження співпраці між нашими університетами.
Загалом співпраця НаУКМА та Бергенського Університету також виявляється у впровадженні набутих навичок моделювання у існуючих курсах, проведенні для студентів НаУКМА семінарських та лекційних занять з системної динаміки, як учасниками проекту, так і професорами з Норвегії.
Візит до Німеччини
- Details
- Parent Category: Життя кафедри
{gallery}/2013_stral_prim{/gallery}В грудні 2013 року доцент кафедри фінансів Прімєрова Олена відвідала Університет прикладних наук міста Штральзунд (Німеччина) з гостьовою лекцією. Вона розповіда студентам про сучасні особливості економічного розвитку України, визначила основні тенденції розвитку окремих галузей еконономіки та особливості бюджетного фінансування розвитку економіки, приділила увагу місцю України у міжнародних рейтингах. Студенти із зацікавленістю слухали та задавали питання щодо подальших напрямів розвитку нашої країни, пріоритетних галузей та інтеграційного вектору України.
Університет прикладних наук міста Штральзунд є одним із партнерських університетів кафедри фінансів НаУКМА. В рамкам програми міжнародного обміну викладачі та студенти нашої кафедри мають можливість відвідувати цей університет з метою проведення лекцій, навчання, обміну досвідом та поглиблення наукового співробітництва.
Нашу студентку вшановано стипендією міського голови
- Details
{gallery}/2013_styp_misk_golov{/gallery}Студентку кафедри фінансів Катерину Васильєву було відзначено стипендію Київського міського голови.
Напередодні Міжнародного дня студента у Києві відзначили найкращих представників вищих навчальних закладів. Серед найкращих студентів була і студентка кафедри фінансів Катерина Васильєва, яка отримала стипендію Київського міського голови за успіхи у навчанні та громадську активність. Вітаємо Катерину з цією нагородою та бажаємо натхнення у навчанні та подальших успіхів і перемог!
Економічний турнір
- Details
- Parent Category: Життя кафедри
{gallery}/2013_econ_turnir{/gallery}26 листопада 2013 року в рамках курсу "Фінанси" на факультеті економічних наук було проведено Економічний турнір.
Економічний турнір – це інтелектуальне змагання студентів, які виявляють свої вміння вирішувати складні економічні проблеми, робити наукові доповіді, формулювати та захищати власну думку в наукових дискусіях, структуровано оцінювати доповіді інших команд. Під час турніру кожна команда почергово виступала у чотирьох ролях - Доповідача, Опонента, Рецензента та Спостерігача. В цікавій інтерактивній формі студенти змогли обговорити актуальні проблеми економіки України та проявити свої навички наукової дискусії. Темами, що були обговорені під час турніру: перспективи інтеграції України, особливості прогресивного оподаткування, переваги та недоліки обов'язкового медичного страхування, а також економічні ефекти від проведення масових спортивних заходів.
Рейтинги і досягнення 2013
- Details
- Parent Category: Життя кафедри
Міжнародна програма кафедри фінансів «Вивчення економіки методами системної динаміки» («Learning Economics with Dynamic Modeling»), спільно з університетом Бергена (Норвегія), увійшла до рейтингу найефективніших освітніх програм українських вузів, за версією журналу «Фокус»
Детальніша інформація http://focus.ua/charts/270876/
Кафедра фінансів Національного університету "Києво-Могилянська академія" увійшла до міжнародного рейтингу бізнес-шкіл Ranking Web of World Business Schools
Детальніша інформація http://www.euroosvita.net/index.php/?category=1&id=2570
Затосування методів системної динаміки від професора Девіда Віта
- Details
- Parent Category: Життя кафедри
{gallery}/wheat2013_1{/gallery}18 жовтня 2013 р., в рамках співпраці кафедри фінансів НаУКМА та університету міста Берген (Норвегія), відбувся робочий семінар професора Девіда Віта на тему «Застосування методів системної динаміки в консалтингу та дослідженні соціально-економічних процесів». Проведення цього семінару стало продовженням серії лекцій та семінарів в рамках інноваційної дисципліни «Моделювання системної динаміки», з якою студенти бакалаврату, магістеріуму, докторської програми (PhD) та викладачі кафедри фінансів познайомились навесні цього року.
Асистентом професора став студент докторської програми кафедри фінансів Олександр Фарина, який наразі співпрацює з Девідом Вітом у Бергенському університеті. Минулого року Олександр був одним з представників України, які пройшли навчання в цьому університеті та займались моделюванням фінансової системи України із застосуванням методів системної динаміки. Цього року естафету перейняли ще п'ять студентів магістеріуму та докторської програми кафедри фінансів. Планується продовження плідної співпраці кафедри та Бергенського університету і у майбутньому.
Read more: Затосування методів системної динаміки від професора Девіда Віта
Успішна кар'єра у сфері інвестицій та фінансів сьогодні – що для цього потрібно
- Details
- Parent Category: Життя кафедри
{gallery}/2013_mehta_mc{/gallery}17 жовтня 2013 р. студенти факультету економічних наук НаУКМА відвідали лекцію «Успішна кар'єра у сфері інвестицій та фінансів сьогодні – що для цього потрібно», яку прочитали Нітін Мехта (Директор EMEA (Європа, Ближній Схід та Африка) Регіону, CFA Institute) та к.е.н. Андрій Безп'ятов (Президент Українського товариства інвестиційних професіоналів CFA Society Ukraine, Керуючий Директор, голова аналітичного департаменту Dragon Capital).
Студенти дізнались про особливості сучасної фінансової освіти, вимоги та завдання, що стоять сьогодні перед фінансовими аналітиками, перспективи навчання та працевлаштування. Нітін Мехта розповів про структуру товариства інвестиційних професіоналів CFA, пріоритети діяльності та можливості, що надаються студентам при навчанні та після отримання сертифікату фінансового аналітика CFA.
Андрій Безп'ятов розповів про діяльність товариства в Україні, співпрацю CFA з університетами та щорічні студентські конкурси, що дають можливість студентам спробувати себе в ролі фінансових аналітиків. Також він поділився секретами написання вдалого резюме та успішної співбесіди при працевлаштуванні.
Студенти зацікавились отриманою інформацією, активно ставили питання після виступів лекторів та натхненно обговорювали свої перспективи та можливості.
Конференція: Системний аналіз фінансових процесів в умовах макроекономічної нестабільності
- Details
- Parent Category: Життя кафедри
Кафедра фінансів, Лабораторія фінансово-економічних досліджень організовує та проводить
24 січня 2014 р.
ВСЕУКРАЇНСЬКУ НАУКОВО-ПРАКТИЧНУ КОНФЕРЕНЦІЮ
«СИСТЕМНИЙ АНАЛІЗ ФІНАНСОВИХ ПРОЦЕСІВ В УМОВАХ МАКРОЕКОНОМІЧНОЇ НЕСТАБІЛЬНОСТІ»
На обговорення учасників конференції планується винести, зокрема, такі теми:
- Глобальна фінансова нестабільність та її наслідки для різних країн світу;
- Аналіз фінансових процесів в Україні;
- Необхідність реформування існуючої системи державного регулювання фінансових процесів в Україні.
Детальніша інформація - ndon@ukma.kiev.ua; kosyak@ukma.kiev.ua
Співпраця з Університетом міста Берген: матеріали презентації
- Details
- Parent Category: Життя кафедри
Пропонуємо переглянути презентацію щодо міжнародного співробітництва кафедри фінансів НаУКМА та університету міста Берген (Норвегія).
Увага! Обмін та стажування для студентів від UniCredit!
- Details
- Parent Category: Довідкова інформація
UniCredit розпочинає відбір до третьої програми обміну «навчання за кордоном». Конкурс пропонує 22 грантів для всіх студентів. Заявки приймаються від кандидатів, які навчаються в або бажають відвідати наступні країни: Азербайджан, Боснія і Герцеговина, Росія, Сербія та Україна. Гранти призначені для обміну на період за кордоном на термін до шести місяців, з січня 2014 з березня 2015 року. Кожен переможець буде отримувати щомісячну стипендію в розмірі € 700 на весь термін дії періоду за кордоном.
Детальніша інформація:http://www.unicreditanduniversities.eu/index.php/en/fellow/show/fellow_id/12
UniCredit відриває програму обміну та стажування. Конкурс пропонує 22 грантів для магістрів, щоб провести 3-місячні стажування в UniCredit за кордоном в одній з наступних країн: Австрія, Болгарія, Чехія, Німеччина, Угорщина, Італія, Польща, Румунія, Росія, Сербія та Україна. Кожен переможець буде отримувати щомісячну стипендію в розмірі € 700 на весь період стажування за кордоном. Крім того, переліт та всі витрати, пов’язані із отриманням візи, будуть повністю оплачені фондом.
Детальніша інформація:http://www.unicreditanduniversities.eu/index.php/en/fellow/show/fellow_id/26
Турнір із бюджетної системи
- Details
- Parent Category: Життя кафедри
{gallery}/2013_budget_contest{/gallery}17 травня 2013 року в рамках курсу "Бюджетна система" на факультеті економічних наук було проведено Економічний турнір.
Економічний турнір – це інтелектуальне змагання студентів, які виявляють свої вміння вирішувати складні економічні проблеми, робити наукові доповіді, формулювати та захищати власну думку в наукових дискусіях, структуровано оцінювати доповіді інших команд. Під час турніру кожна команда почергово виступала у чотирьох ролях - Доповідача, Опонента, Рецензента та Спостерігача.
Темами, що були обговорені під час турніру: особливості сучасного етапу економічної кризи, вплив монополій на вітчизняну економіку, доцільність запровадження нових податків, перспективи ПДВ в Україні.
В цікавій інтерактивній формі студенти змогли обговорити актуальні проблеми економіки України та проявити свої навички наукової дискусії.
Міжнародна конференція з проблем тіньової економіки
- Details
- Parent Category: Життя кафедри
{gallery}/2013_paris_shadow{/gallery}У рамках співпраці з університетом Парі-Ест (м. Париж, Франція) PhD студентка кафедри фінансів Оксана Неживенко приймала участь у Міжнародній конференції з проблем тіньової економіки. Учасниками конференції були не тільки молоді науковці, але й провідні вчені з Європи та Азії.
Read more: Міжнародна конференція з проблем тіньової економіки